22.–28. oktoobrini 2017.a toimus projekti esimene hariduslik õppekäik, mis viis haridustehnoloog Tuuli Tomsoni ja inglise keele õpetaja Triin Lingiene Lõuna-Hispaaniasse, Andaluusia suuruselt teise linna Málagasse. Kokku osales õppekäigul 26 õpetajat kaheksast riigist ning vägesid juhtis kogenud  koolitaja Eduardo Marini koos English Matters meeskonnaliikmete Amaia ja Eduardoga.

Tiheda programmi käigus külastasime kolme kooli: IES Bezmiliana, IES Fuengirola No 1 ja Salesianos Málaga – CDP “San Bartolome”  Kui kaks esimest olid puhtad riigikoolid, siis kolmanda näol oli tegemist katoliku erakooliga, mida toetab osaliselt ka riik. Vaatlesime tunde, rääkisime õpetajate ja õpilastega ning võrdlesime üksteise praktikaid. Märkasime koolipere ühtsust, loomingulist ja vaba õhkkonda ning tõhusaid tugistruktuure. Meile selgitati, et kooli eesmärk on pigem õpilaste heaolu tagamine kui silmapaistvate õpitulemuste saavutamine.

Hispaania haridussüsteem ja kultuur on omavahel tihedamalt seotud kui Eestis.  Teise erinevusena tooksime välja Hispaania autonoomsete piirkondade vaba voli oma hariduspoliitikaid ise suunata. Näiteks Andaluusia haridussüsteem  on üsna eripärane. Teisalt oleme ühtmoodi mures õpetaja elukutse, õppekava rohkete muutuste ja ühiskonna liiga kõrgete nõudmiste pärast.

Kokkuvõttes olid meie päevad täis päikest, kaunist loodust ja rikast kultuuri. Õppisime paremini tundma Andaluusiast pärit Pablo Picasso ja Federico García Lorca loodut ning imetlesime Granadas asuva Alhambra ja Generalife sõnukirjeldamatult kauneid vaateid. Loomulikult sai käidud ka Alcazaba kindluses ja uuritud Rooma amfiteatri varemeid.

Jõudsime koju teadmisega, et me pole kaugeltki ainukesed, kes otsivad tasakaalu uue ja traditsioonilise õpikäsituse vahel.

Muchas gracias!